Dojo Młode Pięści Frysztak

Szkoła (Dojo) Karate „Młode pięści” we Frysztaku zostało założone w styczniu 2006 roku przez trenera karate i samoobrony sensei Grzegorza Mitoraj.
Pod koniec Kwietnia 2006 roku odbył się we Frysztaku pierwszy egzamin na stopnie szkoleniowe kyu, a w Czerwcu pierwszy pokaz z okazji Dni Sportu.
W sezonie 2006 – 07 zawodnicy z Frysztaka wzięli po raz pierwszy udział w zawodach sportowych. Wojciech Knap zdobył 1 miejsce a Darek Zdybski 3 w lekkim kontakcie, natomiast Katarzyna Mocek 2 miejsce w kata indywidualnym i 3 drużynowe kata synchroniczne. W późniejszym okresie zdobywała wiele medali na zawodach rangi krajowej oraz zagranicznej głównie w kategorii kata.
Zawodnicy biorą udział w zawodach opartych na przepisach Semi Kontakt Karate i Full Kontakt Karate oraz kata. Członkowie uzyskują potwierdzenie zdobytych umiejętności w egzaminach na stopnie KYU i DAN (WKU/GCO oraz Polskiej Organizacji Karate „Sosai”).
W ofercie Szkoły „Młode Pięści” są seminaria i obozy wyjazdowe. W niniejszej kronice strony można przeczytać o ważnych wydarzeniach Dojo „Młode Pięści” we Frysztaku.