MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ KARATE KYOKUSHIN DZIECI I MŁODZIEŻY „ONE WORLD ONE KYOKUSHIN”

W sobotę 17 maja 2014 roku, w hali sportowej przy ZSS nr 3 w Limanowej odbył się Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży „One World One Kyokushin”, nad którym honorowy patronat objęli:
– Marszałek Województwa Małopolskiego – Pan Marek Sowa,
– Starosta Limanowski – Pan Jana Puchała,
– Burmistrz Miasta Limanowa – Pan Władysław Bieda,
– Małopolski Komendant Wojewódzki Policji – Pan nadinspektor Mariusz Dąbek

Tegoroczna edycja turnieju pod hasłem „One World One Kyokushin”, którego pomysłodawcą jest sensei Arkadiusz Sukiennik, a organizatorem kierowany przez niego ARS Klub Kyokushinkai zgromadziła w limanowskiej hali rekordową liczbę 420 młodych zawodniczek i zawodników zrzeszonych w różnych światowych organizacjach Karate Kyokushin.
W konkurencjach kata i kumite rozegranych w 36 kategoriach rywalizowały zawodniczki i zawodnicy z 32 ośrodków z Austrii, Czech, Wielkiej Brytanii oraz z Polski. Rywalizację sportową na trzech matach oceniało 40 sędziów pod przewodnictwem shihan Tadeusza Krygowskiego (5 dan) z Jasła, który był Sędzią Głównym zawodów.
Z Frysztaka wystartowali: Bartosz Łukasik , Cyprian i Faustyna Wojciechowscy oraz Hubert Sokołowski, który w trzeciej walce o wejście do finałiu uległ ELDAROV MACHMUD – z Club Kempo – Wiedeń tym samym zajął 3 miejsce. Z przyczyn niezależnych od organizatora niewystartowała Łucja Szopa.
Oficjalnego otwarcia turnieju dokonali: shihan Andrzej Drewniak oraz Starosta Limanowski – Pan Jan Puchała, Burmistrz Miasta Limanowa – Pan Władysław Bieda.

Podczas oficjalnego otwarcia turnieju obecni byli również:
– Wiceprzewodniczący Rady Powiatu – Pan Marek Czeczótka,
– Przewodnicząca Rady Miasta Limanowa – Pani Irena Grosicka,
– Radna Rady Miasta Limanowa – Pani Jolanta Juszkiewicz
– Radny Rady Miasta Limanowa – Pan Mieczysław Sukiennik
– Komendant Powiatowy Policji w Limanowej – Pan inspektor Robert Hahn
– Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Limanowej – Pan Paweł Pięta,
– Kierownik Biura Promocji, Kultury i Turystyki Starostwa Powiatowego w Limanowej – Pani Justyna Tokarczyk
– Dyrektor Zespołu Szkół Samorządowych – Pan Wiesław Wójtowicz

Podkreślić należy nie tylko wysoki poziom sportowy zawodników rywalizujących w limanowskim turnieju ale również sprawny przebieg turnieju. Rywalizacja sportowa rozpoczęła się o godzinie 9:30, a została zakończona o godzinie 16:15. Dekoracja zawodników trwała do godziny 17:20.

Patronat medialny sprawowali: TVP Kraków, Polskie Radio-Kraków, Dziennik Polski, Gazeta Krakowska, Echo Limanowskie oraz portale internetowe.


gru

hs

mat

Ostatnie wpisy